Juan Gutierrez w Gminie Oleśnica

GOK Oleśnica zaprasza na ciekawe spotkanie 28 marca br.

Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica zaprasza serdecznie na otwarte spotkanie i rozmowę z ciekawym człowiekiem – do Izby Pamięci Gminy Oleśnica w Boguszycach przyjedzie Juan Gutierrez, emerytowany dyrektor Centrum dla Pokoju w Guernice w Hiszpanii.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 marca 2017 o godz. 10.00, Izba Pamięci Gminy Oleśnica w Boguszycach (Boguszyce 63).

Juan Gutierrez jest twórcą międzynarodowego projektu „Strands of Peace” (tłum. „Wstążki pokoju”), który był realizowany m.in. w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Efektem współpracy była wystawa. Kurator wystawy, dr Kamila Kamińska:

„W ramach projektu, wolontariusze z tak odległych stron świata jak np. Meksyk, Hiszpania, Rosja zbierają historie mówione nt. obywatelskiego nieposłuszeństwa w obronie godności jednostki. Często są to opowieści wojenne, z elementami śmiechu i grozy. Jednak w odróżnieniu od Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, w tym projekcie nie ma założenia, że ludzie są sprawiedliwi bądź nie. Juan zawsze podkreśla, że jednego dnia robimy coś pięknego innego coś paskudnego, dziś jestem bohaterem, jutro draniem...”.

W spotkaniu wezmą udział również: dr Kamila Kamińska z Uniwersytetu Wrocławskiego, kurator wystawy „Strands of Peace” oraz filmowiec Arek Drygas, twórca krótkometrażowego filmu pod tym samym tytułem.

W ramach spotkania zaprezentowany zostanie również krótki film „Wróble w śmietanie” autorstwa Moniki Małobęckiej z Boguszyc, który powstał w ramach zakończonego w 2016 międzynarodowego projektu „Bridging Generations” (tłum. „Łączymy pokolenia”).

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

(fotografie: archiwum GOK Oleśnica, ESK Wrocław 2016 oraz organizacji POIEIN KAI PRATTEIN)