Spotkanie wokół ludowych tradycji

01.04.2017 r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica przyjechał Ludowy Zespól Niesięcin  i Kabaret Kram.

Działają one przy Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim, który tak jak GOK Oleśnica jest członkiem ENCC (Europejskiej Sieci cCentrów  Kultury).

W programie Zespół Niesięcin zaprezentował tradycyjny obrzęd sieradzki pt.: Z Gaikiem i Kogutkiem po Dyngusie"  wystąpił także gościnnie Kabaret "Kram" a za oprawę muzyczną zapewnił tradycyjnie zespół Boguszyczanie.
Spotkanie pod tytułem "Wokół ludowych tradycji"  odbyło się w świetlicy wiejskiej, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich w Boguszycach przygotowało poczęstunek dla zaproszonych gości.
Biesiada i wspólne muzykowanie trwało do późnego wieczora.

Galerię zdjęć możecie zobaczyć TUTAJ