Finał projektu Remembering The Past Building The Future

24 – 26 lutego 2017 r. miał miejsce finał projektu Remembering The Past Building The Future w Budapeszcie  na Węgrzech.

Trzydniowy  program wydarzeń obejmował m. in. wizytę w obozie internowanych więźniów stalinizmu i uczestnictwo w Obchodach Dnia Pamięci Ofiar Komunizmu w Kistarcsa; wizytę w Domu Terroru, w Muzeum Holocaustu i Wielkiej Synagodze w Budapeszcie oraz udział w projekcji filmu dokumentalnego o sławnych Żydach z placu Teleki w Budapeszcie. Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica zaprezentował swój film pt.” W czyichś butach,  który jest efektem naszych działań w ramach projektu.

Partnerami projektu są: Uniwersyet Arystotelesa z Salonik w Grecji, European Reminiscence Network – z Wielkiej Brytanii,  Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica z Polski,  Kistarcsa Város Önkormányzata z Węgier, Jugend- & Kulturprojekt e.V. – z Niemiec, Memorare Pacem – Gesellschaft für Friedenskultur e.V. – z Niemiec, oraz z Grecji - Ss. Cyril and Methodius University – FYROM Young Entrepreneurs of Thessaloniki. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej - Programu Europa dla Obywateli.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ