Premiera filmu "Żywe obrazy Dolnego Śląska"

05.04.2017 w Infopukcie BARbara we Wrocławiu odbyło się spotkanie, promujące publikację „Kultura Małych i Średnich Miejscowości”, połączone z premierą filmu „Żywe obrazy Dolnego Śląska” w reż. Arka Drygasa.

Film i publikacja powstały w ramach dokumentowania wielu działań, koordynowanych przez Marka Sztarka, jakie odbyły się na Dolnym Śląsku w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Wśród zdjęć można zobaczyć m.in. kadry z filmu. Link do filmu przesyłam tutaj: https://vimeo.com/211498375

Wśród artykułów w publikacji znalazły się cztery przygotowywane przez wspaniałych badaczy i praktyków kulturalnych, jako teksty wprowadzające do konferencji „Kultura Małych i Średnich Miejscowości. Współpraca – Strategia na czasy hossy i bessy”, zorganizowana w październiku 2016 w multicentrum we Wszechświętem w partnerstwie Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, Wędrującego Forum Kultury Dolnego Śląska, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu i  Europejskiej Sieci Centrów Kultury ENCC w ramach ESK Wrocław 2016.

Autorami artykułów byli:
Prof. Andrea Lutz-Kluge (Uniwersytet w Ludwigshafen am Rhein, Niemcy)
Beate Kegler (Doktorant, Uniwersytet w Hildesheim, Niemcy)
Lone Leth Larsen (Doradca kulturalny, ESK Aarhus 2017, Dania)
Dr Raúl Abeledo Sanchis oraz dr Pau Rausell Köster (Uniwersytet w Walencji, Hiszpania)
Wielkie podziękowania dla autorów!

Artykuły zostały przetłumaczone na jęz. polski przez Agatę Klichowską. Redaktorem wydania był Marek Sztark, a opiekę redakcyjną pełniła dr Kamila Maria Kaminska. Organizacją i koordynacją wydania zajmowała się Lidia Zakrzewska-Strózik
Artykuły są również dostępne w wersji polskiej i angielskiej na stronie konferencji: https://encc-olesnica2016.com/resources/
Dziękujemy raz jeszcze za działania regionalne w ramach ESK Wrocław 2016, które nadal będziemy kontynuować.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ