Wiosenne Gminne Biegi Przełajowe

31 maja odbyły się wiosenne biegi przełajowe szkół podstawowych z gminy Oleśnica zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica oraz WKS Oleśniczanka.

Tegoroczne zmagania po raz kolejny przeprowadzono na terenie parku przy szkole podstawowej we Wszechświętem i wystartowało w nich ponad 250 uczniów, którzy w trakcie zawodów wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dużą wolą walki.


Indywidualne zmagania podzielone zostały według następujących kryteriów:   

Klasy I-IV dziewczęta i chłopcy - 400 metrów         
Klasy V-VI dziewczęta i chłopcy - 800 metrów.                                   


Najlepsza czwórka biegaczy z wyżej wymienionych grup została nagrodzona medalami, które wręczali: sekretarz gminy p. Krzysztof Skórzewski oraz przewodniczący komisji Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego p. Tadeusz Andreasik, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zdrowy poczęstunek.


Na zwycięzców w klasyfikacji drużynowej czekał puchar wójta gminy Oleśnica, zdobywcy drugiego miejsca otrzymali puchar dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica,za zajęcie trzeciego miejsca przyznano puchar przewodniczącego Rady Gminy Oleśnica,dla czwartej szkoły puchar przewodniczącego komisji Kultury, Rekreacji, Sportu,Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego, a za miejsce piąte i szóste puchar pamiątkowy.


Punktacja ogólna szkół:

1.Ligota Polska - 245
2.Sokołowice - 169
3.Gmina Oleśnica - 117
4.Smolna - 48
5.Ligota Mała - 47
6.Wszechświęte - 17


Wyniki poszczególnych biegów:

Dziewczęta rocznik 2009/10                                 
1.Amelia Kotala – SP Ligota Polska                        
2.Zuzanna Ligocka – SP Sokołowice                      
3.Sara Wawrzyńczyk – SP Ligota Polska                
4.Aleksandra Bielecka – SP Sokołowice                                         

Chłopcy rocznik 2009/10
1.Maciej Stępień – SP Ligota Polska
2.Kacper Trojnar – SP Smolna
3.Nikodem Boroch – SP Gm. Oleśnica
4.Szymon Januszewicz – SP Gm. Oleśnica

Dziewczęta rocznik 2008                                       
1.Oliwia Kałwińska - SP Sokołowice                      
2.Hanna Leonarczyk - SP Gm. Oleśnica                  
3.Hanna Łasińska - SP Sokołowice                         
4.Zuzanna Bożek - SP Sokołowice                         

Chłopcy rocznik 2008                                                                                                        
1.Oliwier Łazarski – SP Sokołowice
2.Maciej Banaszewski - SP Gm. Oleśnica
3.Jan Nowak – SP Sokołowice
4.Tomasz Sajewski – SP Sokołowice

Dziewczęta rocznik 2007                                      
1.Katarzyna Kosińska – SP Ligota Polska           
2.Sabina Chara - SP Gm. Oleśnica                     
3.Zofia Cieślik – SP Sokołowice                          
4.Klaudia Łękawska – SP Ligota Polska                                                                        

Chłopcy rocznik 2007
1.Jakub Janeczek – SP Wszechświęte
2.Wiktor Wzgarda - SP Ligota Polska
3.Michał Domański – SP Sokołowice
4.Jakub Nowak – SP Ligota Polska

Dziewczęta rocznik 2006                                      
1.Andrzelika Gajda – SP Ligota Polska               
2.Klaudia Malinowska - SP Gm. Oleśnica           
3.Aleksandra Żelazna - SP Gm. Oleśnica             
4.Aleksandra Myjkowska - SP Sokołowice        

Chłopcy rocznik 2006
1.Brajan Korpowski – SP Ligota Polska
2.Tomasz Langa – SP Smolna
3.Kacper Kowal - SP Ligota Polska
4.Cezary Wojnarowski - SP Gm. Oleśnica

Dziewczęta rocznik 2005                                        
1.Magdalena Gliszczyńska - SP Gm. Oleśnica      
2.Jowita Raczkowska – SP Ligota Polska            
3.Julita Jaworska – SP Smolna                            
4.Natalia Gabor – SP Smolna                              

Chłopcy rocznik 2005
1.Ksawier Choroszy– SP Sokołowice
2.Dawid Szafrański – SP Ligota Polska
3.Radosław Ratajski – SP Ligota Polska
4.Norbert Ogrodnik – SP Ligota Mała

Dziewczęta rocznik 2004                                        
1.Marcelina Banasik - SP Sokołowice                 
2.Kinga Kosińska – SP Ligota Polska                  
3.Oliwia Łukowicz - SP Sokołowice                    
4.Wiktoria Mierzwa – SP Ligota Polska                                                                         

Chłopcy rocznik 2004
1.Kacper Kukuczka – SP Ligota Polska
2.Szymon Gardzielewicz – SP Ligota Mała
3.Filip Brocki – SP Ligota Mała
4.Kacper Kuświk – SP Ligota Polska

 

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.