Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej seniorów

W ubiegłą niedzielę miała miejsce ostatnia w tym sezonie kolejka rozgrywek o mistrzostwo gminy Oleśnica w piłce nożnej seniorów.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, zmagania o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica rozstrzygnięto podczas ostatniej kolejki, a korespondencyjny pojedynek toczyły reprezentacje Nieciszowa i Ligoty Polskiej. Po ostatnim gwizdku sędziego w sezonie to drużyna z Nieciszowa mogła cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrza rozgrywek gminnych w piłce nożnej seniorów. Ubiegłoroczni zwycięzcy zdecydowanie wygrali swój ostatni mecz pokonując drużynę Świerznej 12:0 i tym samym nie dali szans rywalom z Ligoty Polskiej na przeskoczenie ich w tabeli pomimo zwycięstwa nad drużyną z Zarzyska.

Po zakończonych zmaganiach sportowych odbyło się wspólne podsumowanie minionego sezonu przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, komisję Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu
i Bezpieczeństwa Publicznego oraz przez opiekuna drużyny piłki nożnej Zarzyska p. Andrzeja Szymańskiego.
W pierwszej kolejności wyróżnieni zostali sędziowie prowadzący całe rozgrywki, panowie Piotr Całkosiński, Mieczysław Głowaczewski, Jerzy Maksymczak, Mateusz Napieraj, Krzysztof Ofton oraz Czesław Szczepaniak. W następnej kolejności wyróżniona została drużyna Dąbrowy, której w tym roku przyznana została nagroda „Fair Play” za czystą grę i ducha zdrowej rywalizacji.
Po wspólnych, pamiątkowych zdjęciach oraz wręczeniu statuetek, wręczono medale dla trzech najlepszych drużyn oraz przechodni „Puchar Wójta” gminy Oleśnica dla zwycięskiej drużyny Nieciszowa prowadzonej przez p. Krzysztofa Migalskiego.
Na zakończenie nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek. W tym sezonie statuetka
dla „snajpera” roku powędrowała do napastnika drużyny Gręboszyc Jakuba Dobosza, który w tym sezonie popisał się zdobyczą 43 bramek.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowane puchary,medale i statuetki wręczali: przewodniczący rady gminy Oleśnica p.Tadeusz Kunaj oraz komisja Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego w składzie przewodniczący p.Tadeusz Andreasik i zastępca p.Ryszard Hungier.

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.