Dożynki Gminy Oleśnica 2017

27.08 (niedziela) na boisku w Sokołowicach odbyły się Dożynki Gminy Oleśnica.

W tym roku dla zabranej publiczności wystąpił Teatr na Walizkach, Tomasz Niecik oraz Jerzy Kryszak.
Oprócz tego na scenie zaprezentowali się uczestnicy VI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru - zespół Trnka z Czech , kapela TüCSöK i zespół taneczny Ipoly z Węgier oraz zespół Queiroga z odległej Hiszpanii. Część obrzędowa została poprowadzona przez Kapelę „Smyki” i zespół „Rzędowianie” z Boguszyc Osiedla, za co serdecznie dziękujemy. Zanim jednak zespoły pojawiły się na scenie Wójt Gminy Oleśnica, w towarzystwie Radnej – Aleksandry Sierugi oraz Sołtysa Sokołowic – Wiesława Bełzy, uroczyście przeciął wstęgę, co było symbolem otwarcia nowo powstałej drogi.
Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. III miejsce zajęło sołectwo Bystre, II były Sokołowice, zaś zwycięski wieniec pochodził z Ligoty Małej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali symboliczną nagrodę.
Imprezę poprowadził Piotr Michałowski – Kierownik Domu Kultury GOK Oleśnica i Piotr Balicki „BZIK Show”.
W imieniu Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, Pani Doroty Bartczak, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w pomoc przy organizacji VI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru i Dożynek Gminy Oleśnica, a także tym, którzy towarzyszyli nam podczas tego szczególnego święta!

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ

Fotogaleria znajduje się również na naszej stronie na Facebooku :)