Turnieje o Puchar Niepodległości

W sobotę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono turniej halowej piłki nożnej seniorów. Do rywalizacji o puchar Niepodległości zgłosiło się 12 drużyn z gminy Oleśnica, które zostały podzielone na cztery grupy.Mecze w grupach rozegrano  systemem „każdy z każdym” i dostarczyły wszystkim zgromadzonym bardzo dużo emocji,niekonwencjonalnych zagrań i co najważniejsze sporo bramek.

 

Po zakończeniu meczy w grupach do fazy pucharowej awansowały drużyny z Dąbrowy, Nowoszyc, Boguszyc Osiedle,Poniatowic,Nieciszowa,Gręboszyc,Wszechświętego i Smardzowa.
Zacięte i wyrównane mecze ćwierćfinałowe na swoją korzyść rozstrzygnęły reprezentacje Nowoszyc,Gręboszyc,Nieciszowa i Boguszyce Os.Rywalizacja półfinałowa rozpoczęła serię wyłaniania zwycięzców poszczególnych meczy rzutami karnymi.Mały finał czyli mecz o trzecie miejsce pomiędzy Nieciszowem i Boguszycami Os. rozstrzygnięto po emocjonujących rzutach karnych w których 5:4 zwyciężyli zawodnicy z Nieciszowa.Do finału awansowały drużyny z Gręboszyc oraz Nowoszyc. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzców i po raz kolejny zawodnicy musieli wykonywać rzuty karne,a w nich lepsi okazali się reprezentanci z Nowoszyc wygrywając 2:1. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami,a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie p.Czesław Szczepaniak oraz p.Piotr Całkosiński.

W niedzielę 12 listopada w gminnej sali sportowej w Oleśnicy odbył się turniej piłki siatkowej mężczyzn o Puchar Niepodległości.W turnieju siatkarzy wystartowało 7 drużyn z gminy Oleśnica i okolic.Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach z fazy grupowej do rozgrywek finałowych awansowały drużyny Cieśli,Trzebnicy,Poniatowic oraz z Wrocławia.Mecze półfinałowe na swoją korzyść rozstrzygnęły reprezentacje Zenitu Wrocław oraz Cieśli i to one zagrały w finale turnieju.Do wyłonienia zwycięzców w meczach o trzecie i pierwsze miejsce potrzebne były tie-breaki.Mały finał na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy DTR Volley Trzebnica pokonując 2:1 drużynę Poniatowic, a w meczu finałowym zwycięstwo 2:1 nad drużyną Cieśli odnieśli reprezentanci Zenitu Wrocław. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie p.Aleksander Chrzanowski, p.Jan Barański i p.Stanisław Koziara.


Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.