XXIII Międzygminny Przegląd Grup Kolędniczych "Pastorałka"

Finał „Pastorałki 2017”

 

 

W dniach 15 – 17 grudnia 2017 w siedzibie Organizatora, czyli Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, mieliśmy przyjemność gościć niezwykle utalentowanych instrumentalistów, wokalistów i aktorów, którzy sprawili, że na dobre zapanował Świąteczny klimat!

Podczas piątkowego i sobotniego Przeglądu, łącznie zaprezentowało się 24 wykonawców: uczniowie z SP Smolna, „Wesołe Dzieciaki” z SP Gminy Oleśnica, solistki Anna Gierus i Klaudia Tomczyk z SP Sokołowic, „Lumen” z SP Gminy Oleśnica, solistka Kinga Wielichowska z Poniatowic, „Sokoliki” z Sokołowic, „Ligotki” z Ligoty Polskiej, „Sunflowers”, działający przy Namysłowskim Ośrodku Kultury, „Różyczki”, działające przy Gminnym Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach, „Zbytowianki” ze Zbytowej, Zespół Kolędników z Poniatowic, który tworzyli członkowie zespołu „Zazula” wraz z Kabaretem Polip i KGW Stowarzyszenie „Inspiracja” z Poniatowic, „Rzędowianie” z Boguszyc Os., „Ligocianie” z Ligoty Wielkiej, „Pokolenia” z Ligoty Małej, „Boguszyczanie” z Boguszyc, „Jarzębina” z Sokołowic, „Wyszogrodzianie” z Wyszogrodu, „Karolinki” z Bystrego, „Wianki” ze Wszechświętego, „Krzeczyniacy” z Krzeczyna, kabaret „Polip” z Poniatowic, Chór Gminy Oleśnica Una Voce i teatrzyk” Retro” z Ostrowiny.

 Trzyosobowa Rada Artystyczna przez dwa dni oceniała wszystkie występy, by ostatecznie nagrodzić 16 zespołów. W jej skład weszli: Jarosława Walczak-Prus (zawodowa wokalistka, muzyk, pedagog, animator kultury), Andrzej Kozłowski (aktor mim, pedagog, animator kultury), Leszek Łuczak (zawodowy muzyk – multiinstrumentalista, animator kultury, pedagog artystyczny).

 W niedzielę 17 grudnia o godzinie 17.00 rozpoczął się koncert finalistów XXIII Międzygminnego Przeglądu Grup Kolędniczych Pastorałka, który poprowadził Piotr Michałowski z GOK Oleśnica. Po występach, Dyrektor GOK Oleśnica Dorota Bartczak, Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kunaj, Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu, Bezpieczeństwa i Ładu Publicznego Tadeusz Andreasik w towarzystwie członków Rady Artystycznej, przyznali nagrody wszystkim finalistom. Ogromne gratulacje składamy „Krzeczyniakom” z Krzeczyna, którzy otrzymali wyróżnienie. Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów: uczniów z SP Smolna, zespołu i „Lumen” z SP Gminy Oleśnica, zespołu „Sunflowers” z Namysłowskiego Ośrodka Kultury, „Sokolików” z Sokołowic, „Ligotek” z Ligoty Polskiej, „Karolinek” z Bystrego, „Boguszyczan” z Boguszyc, „Wyszogrodzian” z Wyszogrodu „Wianków” ze Wszechświętego, „Pokoleń” z Ligoty Małej, kabaretu „Polip” z Poniatowic, „Zbytowianek” ze Zbytowej, „Jarzębiny” z Sokołowic, teatrzyku „Retro” z Ostrowiny i Chóru Gminy Oleśnica „Una Voce”. Na zakończenie finaliści oraz publiczność wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Dyrektor GOK Oleśnica, Dorota Bartczak serdecznie podziękowała wspaniałej publiczności i wszystkim uczestnikom Przeglądu za ogrom pracy, która zaowocowała niepowtarzalnymi i znakomitymi występami. Poczęstunek dla uczestników Przeglądu przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Boguszycach.

GALERIA ZDJĘĆ

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.