Występ chóru "Una Voce" i zespołu "Jarzębina" w Dreźnie w ramach projektu Town Twinning

W ramach międzynarodowego programu współpracy TOWN TWINNING pomiędzy GOK
OLEŚNICA a JUGEND&KULTURPROJEKT e.V. w dniach 13-14.02.2018 r. odbył się
wyjazd do Drezna.

56-osobowa grupa mieszkańców gminy Oleśnica, głównie członków zespołów artystycznych oraz kół gospodyń wiejskich, wyjechała  do Drezna.

Uczestnicy projektu wzięli udział m.in. w akcji upamiętniającej 73 rocznicę bombardowania Drezna ("Human Chain" - Ludzki Łańcuch, który utworzyło ponad 10 tysięcy osób różnych narodowości), wizycie studyjnej w Muzeum Historii Militarnej i warsztatach, mających na celu dialog międzypokoleniowy i międzykulturowy.

14.02.2018 r. przed  międzynarodową publicznością  z Niemiec, Węgier, Grecji, Rumunii i Polski w sali Kulturrathaus  w Dreźnie  zaprezentowały się dwa zespoły działające przy GOK Oleśnica - Chór "Una Voce”  i "Jarzębina" z Sokołowic.

Doskonale dobrany repertuar, ale przede wszystkim bardzo wysoki poziom artystyczny obu zespołów prowadzonych przez instruktora GOK – muzyka Andrzeja Prusa sprawił, że wzruszona widownia dziękowała artystom owacjami na stojąco.

Wyjazd i pobyt w Dreźnie w całości został sfinansowany ze środków projektu.

FOTOGALERIĘ Z TEGO WYDARZENIA MOŻECIE ZOBACZYĆ TUTAJ