Finał tenisa stołowego

  W niedzielę 25 lutego w sali sportowej w Ligocie Małej odbył się finał indywidualnych Mistrzostw Gminy Oleśnica w tenisie stołowym. 

 

  Wcześniej, bo już 11 lutego poznaliśmy zwycięzcę rywalizacji drużynowej, którą rozgrywano systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż, w trakcie 4 turniejów. Wyniki rozgrywek były takie same jak w roku ubiegłym. Wszystkie mecze w grupie ponownie wygrała reprezentacja Nowoszyc w składzie: Jan Krowicki, Maksymilian Krowicki oraz Mariusz Kucharzyszyn.
Miejsce drugie wywalczyli reprezentanci Krzeczyna, a III miejsce na podium zajęli zawodnicy Boguszyc, wyprzedzając drużynę z Sokołowic lepszym bilansem bezpośrednich meczy.

Lp. Drużyna M. Pkt. Set
1. Nowoszyce 8 16 21:3
2. Krzeczyn 8 12 14:10
3. Boguszyce 86 11:13
4. Sokołowice 8 6 9:15
5. Cieśle 8 0 5:19

  W turnieju indywidualnym, który odbył się w minioną niedzielę udział wzięli reprezentanci Boguszyc, Krzeczyna, Nowoszyc oraz Sokołowic. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach do meczu finałowego awansowali Mariusz Kucharzyszyn z Nowoszyc oraz Przemysław Trzópek z Sokołowic. Zawodnik Nowoszyc, broniący tytułu, po bardzo emocjonującym meczu, wynikiem 2:1 zapewnił sobie ponowną wygraną. Miejsce trzecie wywalczył Bartosz Pytko z Boguszyc.

  Dla najlepszych drużyn i zawodników puchary oraz nagrody wręczali wójt gminy Oleśnica p.Marcin Kasina, przewodniczący rady gminy p.Tadeusz Kunaj oraz przewodniczący komisji Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego p.Tadeusz Andreasik.

 

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ. 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.