Finał halowej piłki nożnej

3 marca w sobotnie popołudnie w gminnej hali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono finał gminnej halówki o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica.

  Do rozgrywek zgłosiły się drużyny: Boguszyce Os., Cieśle, Dąbrowa, Ligota Polska, Zarzysko, Poniatowice, Sokołowice, Wszechświęte, Gręboszyce, Krzeczyn, Ligota Mała, Nieciszów, Smolna,
Nowoszyce, Piszkawa, Smardzów oraz Świerzna. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i swoje mecze rozgrywały w salach sportowych w Sokołowicach oraz w Ligocie Małej. Po rozegraniu meczy w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się drużyny z Dąbrowy, Zarzyska, Smolnej, Wszechświętego, Nieciszowa, Piszkawy, Świerznej oraz Ligoty Polskiej.

 Fakt, że przegrywający odpada z dalszej rywalizacji bardzo zmobilizował wszystkie drużyny do walki na najwyższym poziomie. W jednym z meczów ćwierćfinałowych mogliśmy nawet obserwować rzuty karne, tak trudno było wyłonić zwycięzcę. Pozostałe mecze to już przewaga głównie jednej z drużyn, a awans wywalczyły zespoły z Zarzyska, Świerznej, Nieciszowa oraz Smolnej.

 Mecze półfinałowe nie rozczarowały wszystkich zgromadzonych i dostarczyły wiele emocji oraz zwrotów akcji, jednak do finału awans zapewnili sobie zawodnicy z Nieciszowa i Świerznej, którzy pokonali drużyny z Zarzyska i Smolnej.

 Mały finał, czyli mecz o trzecie miejsce, pomiędzy Zarzyskiem i Smolną rozstrzygnięto dopiero po emocjonujących rzutach karnych, w których 4:3 zwyciężyli reprezentanci Smolnej, zajmując trzecie miejsce na podium.

 Długo wyczekiwany mecz finałowy nie zawiódł zgromadzonej publiczności i tak jak wszystkie poprzednie mecze był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. Ostatecznie "Puchar Wójta" gminy Oleśnica zdobyła reprezentacja Świerznej, wygrywając 3:0 z drużyną Nieciszowa, ubiegłorocznego mistrza „gminnej halówki”. Drużyna ze Świerznej wystąpiła w składzie: Sebastian Żurek, Marcin Kryczka, Łukasz Kryczka, Edward Bartusiak, Dawid Konarski, Patryk Strug, Łukasz Żurek. 

                                                              
 Królem strzelców "halówki" gminnej został Przemysław Kucharski z Wszechświetego zdobywając 29 bramek, we wszystkich meczach. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie p.Piotr Całkosiński oraz p.Mieczysław Głowaczewski.


Ćwierćfinały:
1.Zarzysko - Piszkawa 3:3  k.2:1       
2.Dąbrowa - Świerzna 1:4     
3.Ligota Polska - Nieciszów 0:6
4.Wszechświęte - Smolna 0:6


Półfinały:
Zarzysko - Nieciszów 1:2                                                                
Świerzna - Smolna 3:2                                                                                                      


Finały:
III miejsce: Zarzysko - Smolna 3:3  k.3:4

Finał: Nieciszów - Świerzna 0:3                                                                                         


  Dla najlepszych drużyn puchary i nagrody wręczali wójt gminy Oleśnica p.Marcin Kasina oraz p.Tadeusz Andreasik i p.Ryszard Hungier przedstawiciele Komisji Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego. Pan Andrzej Zwierzyk wraz zaproszonym gościem, doradcą zarządu w klubie WKS Śląsk Wrocław p.Wojciechem Błońskim ufundował i wręczył nagrody dla najlepszej drużyny i króla strzelców, a wszystkie mecze rozegrano piłkami firmy „JOMA” sponsorowanymi przez sklep sportowy "Sport Styl Anna”.

 

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ. 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.