Weekend z turniejami „Świąteczny Karp”

  W miniony weekend przeprowadzono zawody kończące tegoroczne zmagania sportowe w gminie Oleśnica. Rozegrano turnieje „Świątecznego Karpia” w halowej piłce nożnej seniorów oraz rywalizację siatkarską drużyn damskich i męskich.

 

  Pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny halowej piłki nożnej z gminy Oleśnica. W turnieju wystartowało 12 reprezentacji, które swoje zmagania rozpoczęły w meczach grupowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. Zacięte i widowiskowe zmagania w grupach wygrały drużyny Gręboszyc, Wyszogrodu, Nieciszowa oraz Nowoszyc.  W emocjonującej rywalizacji finałowej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Wyszogrodu, która do zwycięstwa doszła nie ponosząc żadnej porażki. Tuż za nimi na miejscu drugim zakończyli rozgrywki reprezentanci Nieciszowa, a miejsce trzecie wywalczyła drużyna z Nowoszyc. Zwycięzcy nagrodzeni zostali  pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski oraz Mieczysław Głowaczewski.

 

Niedziela w gminnej sali sportowej w Oleśnicy zdominowana została  przez turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

 

  W świątecznej rywalizacji kobiet wystartowało 5 drużyny z Cieśli, Nieciszowa, Oleśnicy, Sokołowic oraz z Świerznej. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Nieciszowa wygrywając wszystkie swoje mecze, w finale pokonując reprezentację Cieśli wynikiem 2:1. Trzecie miejsce na podium wywalczyła drużyna pań z Oleśnicy, a miejsce czwarte zajęła drużyna Sokołowic, piąte miejsce przypadło drużynie ze Świerznej. Na zakończenie turnieju wręczono specjalne podziękowania dla pana Tadeusza Andreasika za wkład w rozwój kultury i sportu w gminie Oleśnica. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski oraz Jan Barański.

 

  Kolejne emocje sportowe czekały podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 9 drużyn. Rozpoczeły one rywalizacę od rozgrywek grupowych. Z emocjonujących i wyrównanych meczy grupowych do finałowych zmagań awansowały drużyny Kwadrat Błażeja, Tarpany Ostrzeszów, Gręboszyce oraz Poniatowice. Mecze półfinałowe wygrały drużyny Tarpany Ostrzeszów oraz Kwadrat Błażeja, pokonując w setach 2:0 drużyny Gręboszyc i Poniatowic. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść reprezentanci Poniatowic pokonując 2:1 w setach drużynę Gręboszyc. W wyrównanej rywalizacji o pierwsze miejsce lepsza okazała się reprezentacja Kwadrat Błażeja pokonując Tarpany Ostrzeszów 2:0 w setach. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Marek Maciejowski oraz Jan Wolan.

 

Galeria zdjęć znajduje się TUTAJ

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.