Finałowy turniej tenisa stołowego

W niedzielę 24 lutego w sali sportowej w Ligocie Małej odbył się finał indywidualnych Mistrzostw Gminy Oleśnica w tenisie stołowym.

 

Wcześniej, bo już 10 lutego poznaliśmy zwycięzcę rywalizacji drużynowej. Podobnie jak przed rokiem tytuł najlepszej drużyny w gminie wywalczyła reprezentacja Nowoszyc w składzie Jan i Maksymilian Krowiccy, Bartosz Kruszyński oraz Mariusz Kucharzyszyn. Miejsce drugie w zaciętej rywalizacji wywalczyli reprezentanci Sokołowic, a III miejsce na podium lepszymi wynikami bezpośrednich spotkań zajęli zawodnicy z Krzeczyna wyprzedzając drużynę z Boguszyc. Rywalizację drużynową rozegrano systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż, w trakcie 4 turniejów.

 

Lp. Drużyna M. Pkt. Set
1.Nowoszyce 1014 17:10
2.Sokołowice 10 12 17:13
3.Krzeczyn 10 8 13:17
4.Boguszyce 10 8 16:14
5.Bogusławice 4 0 0:9

 

W turnieju indywidualnym, który odbył się w minioną niedzielę udział wzięli reprezentanci Boguszyc, Krzeczyna, Nowoszyc oraz Sokołowic. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach do meczu finałowego awansowali Mariusz Kucharzyszyn z Nowoszyc oraz Przemysław Trzópek z Sokołowic. Zawodnik Nowoszyc, broniący tytułu mistrza gminy Oleśnica, po bardzo emocjonującym meczu, wynikiem 2:0 zapewnił sobie ponowną wygraną. Miejsce trzecie wywalczył Bartosz Pytko z Boguszyc.

 

Dla najlepszych drużyn i zawodników puchary oraz nagrody wręczali wójt gminy Oleśnica Marcin Kasina oraz przewodniczący rady gminy Tadeusz Kunaj.

 

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.