Aktualności

Festyn pod Gminną Biblioteką Publiczną

Wspomnienie z Festynu Rodzinnego w Boguszycach Osiedlu zorganizowanego przez Radną Gminy Oleśnica Anitę Markiewicz-Wróbel, Sołtysa Mieczysława Moś i Radę Sołecką oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguszycach i Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica.
czytaj więcej

PEGAZIK 2019

W dniu 20 lutego 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Jenkowicach odbyły się Eliminacje Gminne XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.W konkursie wzięło udział 16 recytatorów z 5 gminnych szkół. Jury w składzie: Kornelia Choroszy (Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy), Małgorzata Zakrzewska-Biczysko (Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica), Tomasz Zaręba (Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy), po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało 6 tytułów laureata (3 w kategorii „młodsi” i 3 w kategorii „starsi”) oraz 5 wyróżnień.

czytaj więcej

Lekcja biblioteczna w GBP

Dziś odwiedziły nas przedszkolaki. Wesoła gromadka z przedszkola Niepubliczne Przedszkole "Bajkowy Ogród" wzięła udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez naszych bibliotekarzy. Dzieci poznały kilka zasad panujących w bibliotece, wysłuchały ciekawej bajki, własnoręcznie wykonały zakładki do książek oraz bawiły się podczas przygotowanych zajęć. Pozdrawiamy wszystkich przedszkolaków.

 

Zapraszamy do galerii.

czytaj więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.