Informacje ogólne

Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica jest samorządową instytucją kultury, utworzoną na mocy Uchwały Nr 143/XXXII/00 Rady Gminy Oleśnica, z dnia 08 grudnia 2000 r. i wpisaną do rejestru instytucji kultury pod nr 1.

GOK realizuje swoje zadania poprzez działalność komórek organizacyjnych:

• Domu Kultury
  • Działu Sportu i Rekreacji
  • Działu Finansowo – Administracyjnego
  • Gminnej Biblioteki Publicznej

Na czele komórek organizacyjnych stoją kierownicy, na czele GOK stoi dyrektor.

Zasoby GOK to:

• 25 obiektów kulturalnych: 23 świetlice wiejskie (w tym siedziba GOK w Ligocie Polskiej)
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Boguszycach oraz „Klub na Dole” w Boguszycach
  • 31 grup artystycznych – 15 zespołów dorosłych i 16 grup dziecięcych i młodzieżowych,
  • 4 pracownie plastyczne – wyroby ze szkła w Boguszycach – os., rzeźba, rysunek, malarstwo i decoupage w Jenkowicach oraz rękodzieło we Wszechświętem a także Centrum Rękodzieła Gminy Oleśnica w Piszkawie
  • Izba Pamięci gminy Oleśnica w Boguszycach
  • 48 drużyn sportowych
  • hale sportowe we Wszechświętem i w Oleśnicy (ul. Wileńska)
  • 22 boiska sportowe
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Boguszycach z dostępem do Internetu oraz 7 punktów bibliotecznych (Bystre, Brzezinka, Smardzów, Nowoszyce, Ligota Wielka, Boguszyce wieś, Wszechświęte), w tym 3 z dostępem do Internetu.

Do zasobów GOK należy zaliczyć także:

• wyposażenie świetlic wiejskich (stoły, ławki, krzesła, naczynia, sprzęt i urządzenia agd)
  • stroje ludowe i instrumenty
  • sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy
  • sprzęt plenerowy (stoły biesiadne, ławki, namioty)
  • samochód bus marki Volkswagen Transporter T5
  • wyposażenie biurowe
  • sprzęt multimedialny, komputerowo - informatyczny

Średnio w GOK zatrudnionych jest 18 osób (17 etatów).

Siedziba GOK Oleśnica mieści się w Ligocie Polskiej 3A.